Seo-servis.cz - seo analýza

Seo-servis.cz - seo zdarma

Online SEO

Seo analýza online, pozice, síla webu - SEO-SERVIS.CZ

1 .. co nabízí .. (obrázky © 2018 seo-servis.cz) 08-2018

Seo-servis nabízí více služeb zdarma, řeč bude jen o těch nejdůležitějších. Mezi ně patří analýza HTML kódu, ta upozorní na řadu případných chyb od problémů s validitou kódu, přes příliš krátké / dlouhé titulky a popisky webové stránky až po seznam a přehled použitých nadpisů na stránce.

Ať už používáte redakční systém, software pro ruční tvorbu stránky od grafického rozložení po vlastní text nebo "píšete" stránky od A do Z v poznámkovém bloku (rozuměj jakémkoliv textovém html / sw editoru), asi budete překvapeni, kolik chyb nebo přesněji, příležitostí k vylepšení seo-servis.cz najde .. Některé se vyplatí opravit okamžitě, některé mohou klidně počkat na čas, kdy opravdu není nic rozumějšího na práci

  • Kontrola HTML kódu
  • Kontrola pozic v nejznámějších vyhledávačích
  • Analýza síly webu (tak zvané "síly")
  • Výměna zpětných linků - něco jako inzerce ochoty spolupracovat a vyměňovat

Analýza HTML kódu

2
1 Online analýza HTML kódu 08-2018

Online seo analýza HTML kódu končí obrazovkou nadepsanou číslem / výsledkem. např. 83% a tabulkou dalších údajů. Jak číselný údaj, tak i tabulka získat přibližnou představu o základní struktuře webové stránky a udělat si obrázek o jejích základních charakteristikách:

  • Titulek, popis, klíčová slova, meta robots, autor, sitemap
  • Hlavička dokumentu
  • Zdrojový kód
  • Sémantika a přístupnost
  • Obsahová část
  • Struktura nadpisů na stránce

Každá ze zmíněných / z výše uvedených charakteristik má uvnitř systému nastavenou optimální hodnotu, ke které se porovnávají dosažené hodnoty srovnávané stránky. Každá jedna ze zmíněných charakteristik se tak podílí na celkovém dosaženém skóre stránky.

Řada autorů testovaných stránek ignoruje body stržené za chybějící klíčová slova. Z analýzy pozic ve vyhledávačích (viz další kapitola) je zřejmé, že "ztráta" několika procent v testu díky chybějícím klíčovým slovům v HTML kódu nemusí mít vliv na dosažené pozice ve vyhledávačích a není potřeba snažit se dosáhnout ideální hodnoty, to jest dosáhnout 100% za každou cenu. Někdy je, naopak, lepší oželet vysoké skóre a klíčová slova vůbec neuvádět. Na druhou stranu lze při pečlivém hledání (spíše úporného dolování) najít vlastní vyjádření nejmenovaných vyhledávačů, které tvrdí, že za uvedení klíčových slov je možné obdržet "odměnu" ve formě "penalizace". Google je sice nejdůležitější zdroj provozu a návštěvnosti, ale není jediný. A jeho konkurentni, naopak, klíčová slova RÁDI MAJÍ. Je to prostě na Vás ..

ANALÝZA HTML KÓDU

Dohledání pozic ve vyhledávačích

logo
1 Jak jinak - online .. 08-2018

Znáte otravnější činnost než procházet desítky vyhledávačů a v každém z nich procházet desítky stránek s výsledky hledání klíčových slov, na která byste byli rádi vidět, abyste zjistili, jak si stojíte? S tím Vám seo-servis.cz pomůže. Sice jen v těch hlavních a v nich jen s určitým omezením pro ten nejméně významný a důležitý pro návštěvnost Vašeho webu - Bing.

Seo-servis si načte obsah výsledků vyhledávání na Vámi sledované klíčové slovo na Google, Seznam a Bing a, v případě, že se nacházíte v první stovce, Vám o tom dá vědět. V případě, že se nacházíte mezi prvními desíti (včetně reklam na začátku stránky), zprůměruje dosažené pozice a průměr zaznamená v tabulce posledních úspěšných kontrol.

AKTUÁLNÍ POZICE VE VYHLEDÁVAČÍCH

Analýza síly webu - SEO SERVIS

test sily webu
1 Test síly webu 08-2018

"Síla webu" - kdysi velmi diskutovaná charakteristika s diskutabilním významem pro pozice ve vyhledávačích. Výsledná hodnota (patrně) vychází z aktuální pozice, počtu a kvality linků vedoucích na testovanou stránku, přičemž tyto linky jsou pro testovanou URL dohledávané ve výsledcích vyhledávačů. Podle doprovodného textu test hledá URL testovaných stránek ve výsledcích vyhledávání po zadání prvních 4 slov z titulku webu. Jde tak o jakousi alternativu k opuštěnému googlovskému "Page ranku", který je už řadu let nahrazen novými řadícími algoritmy založenými (prý, protože lze nalézt vyjádření, že AI není samospásná a jediná, která rozhoduje) na AI (často zmiňovaným jak "RankBrain").

ANALÝZA SÍLY WEBU

Výměna zpětných linků

logo
1 Nabídky a potávky na výměnu zpětných linků .. 08-2018
ZPĚTNÉ LINKY - NABÍDKA A POTÁVKA

Analýza klíčových slov

klicova slova
1 Online analýza klíčových slov .. 08-2018

Rozhodně zajímavý test, který Vám spočítá počet slov na stránce a vypočítá jeho procentuální zastoupení v textu. Mezi parametry není zmíněna hodnota poměru textu k html kódu a velikost čistě textové části. Po doplnění parametrů o poměr text / html by byl online test trochu zajímavější. Pro další rychlé testy a kontroly by nebylo potřeba chodit nikam jinam (rozuměj ke konkurenci), v případě, ze si myslíte, že právě poměr text / html Vás zachrání.

V souvislosti s výše uvedeným je zajímavé si projít a otestovat některé webové stránky z extrémně konkurenčních oborů jako jsou půjčkové stránky, hypotéky, konsolidace, dovolené, hostingy, casina, hudba a mp3 a řada dalších jim podobných. Na předních pozicích se nacházejí stránky, které HTML kód do poslední mrtě plní klíčovými slovy. Občas na lepší pozici najdete stránku, která má procentuální podíl klíčových slov téměř zanedbatelný.

Třeba právě proto je SEO zajímavý obor činnosti .. cest k těm zajímavým předním pozicím je rozhodně více, i když často slýcháváme, že nikoli. V každém případě se vyplatí seznámit se pravidly, které po webmasterech a agenturách vyžaduje / doporučuje Google, který už řadu let vévodí trhu vhledávání.

TEST KLÍČOVÝCH SLOV

 


 

 

Seo servis
Seo servis