Seo - analýza zdarma

Seo - analýza zdarma - články

SEO

SEO - analýza zdarma na Internetu

1 .. Zdroje informací, linky, články o seo na Internetu .. 08-2018

INFORMACE Z / NA INTERNETU

Další zdroje zajímavých informací o "kvalitě" webových stránek

 • AHREFS COM
 • SEMRUSH
 • MOZ COM
 • MAJESTIC
 • SEARCH ENGINE LAND
 • SEARCH ENGINE JOURNAL
 • ALEXA COM
 • GOOGLE ANALYTICS a GOOGLE WEBMASTERS TOOLS
 • WEBCEO COM
 • SEODETECTIVE
 • SEOMASTERING
 • XRANKS COM

Každý z výše uvedených zdrojů informací by si zasloužil svůj vlastní obsáhlý článek. Na druhou stranu je potřeba nahlas přiznat, že některé z uvedených zdrojů jsou tak "populární", že článků a tak zvaných recenzí lze ne netu dohledat během několika málo minut celé stovky. Takže dále sami .. nebo snad časem.

AD AHREFS: jeden ze snad nejčastěji zmiňovaných zdrojů s, pro našince ze středoevropských poměrů, naprosto nepřijatelnou cenou začínající na 99 USD (amerických dolarů - cca 23,5 Kč), cca 2400 Kč měsíčně + daň, za ořezanou verzi s omezenou funkcionalitou a omezeným počtem reportů a testů pro maximální počet pěti webů se "vyplatí" společnostem provozujícím desítky ziskových webů s tím, že reporty získají jen pro 5 z nich. Agenturní verze s neomezenou funkcionalitou a neomezeným počtem reportů za 999 USD / měsíc již ziskovost webů nebo přeúčtování nákladů zákazníkům předpokládá. Pro majitele českých top domén měsíčně účtovaná suma představuje částku, která se pohybuje mimo jejich rozlišovací schopnost a tím je pro ně "přijatelná". Otázkou zůstává, zda se něco podobného nebo lepšího nedá pořídit levněji nebo úplně zdarma a úšetřenou částku investovat do potenciálně výnosnějších procesů, projektů a činností.

AD MOZ: další z často citovaných a doporučovaných online nástrojů s funkcionalitou, kterou jinde najdete jen obtížně. I tam cena začíná na 99 USD, zato končí již na 600 USD. Za své peníze získáte zajímavé nástroje, přehledně zpracované výstupy a data, která díky toleranci světoznámého jměna ze strany vyhledávačů jinde budete hledat jen obtížně. Mezi speciality MOZ patří jejich indexy (měřítka, ukazatele), které nahradily dříve tak populární Page Rank (index pojmenovaný po spolumajiteli Google - Larry Page; řadu let se nepoužívá) a které zmiňuje i Google a jejich ranking specialista Matt Cuts.

AD MAJESTIC: další z online reportingových "mogulů" tentokrát s poloviční cenou zmíněnou již dvakrát o pár řádků výše. Zajímavý je především nabídkou tak zvané "Full API", tedy rozhraní, přes které můžete přistupovat do databází a stahovat data z reportů na vlastní počítač, kde si z nich v tabulkovém procesoru vyrobíte vlastní sestavy, vypočítáte vlastní hodnoty ukazatelů a z nich vytvoříte grafy. Pokud Vám 50 USD měsíčně za základní verzi připadá jako přijatelná daň za přístup k datům, není proč váhat.

AD XRANKS COM: jeden z mála nedávno objevených zdrojů zajímavých informací. Jde (patrně) o subsajtu z pera SemRush, protože obsahuje desítky linků vedoucích právě na výsledky z analytické části právě těchto webovek (aspoň se ujistíte, že tvorba tak zvaných mikrosajt není folkórem pocházejícím z východevropských zemí). Veškeré výsledky jsou (samozřejmě) doplněny o patřičné linky vedoucí na pop-up okno s ochutnávkou a objednávkou placeného účtu. Jak prosté. Nicméně, uvedená fakta nic nemění na tom, že stránky s výsledky testovaných webovek obsahují řadu informací z placených částí MOZ a SEMRUSH a umožňují tak OBEJÍT ZŘÍZENÍ PLACENÉHO ÚČTU (na české poměry a velikost českého internetu evidentně "optimisticky" naceněných - ceny profi účtů se pohybují v řádech stovek USD a to MĚSÍČNĚ). Ještě, že tu máme naše české neplacené

 


 

 

Seo servis